Milí Farníci.  Nezapomeňte, že farnost - to jste Vy

Doufám, že budete nadále finančně podporovat naší farnost. Příspěvek na farnost můžete dát přímo mně nebo zaslat na účet farnosti: Název účtu: Řk farnost Švihov; č.ú. 173463345/0300; ČSOB, divize: Poštovní spořitelna. Částku můžete zaslat jednorázově nebo zřídit trvalý příkaz k úhradě. Pokud by to byla každý měsíc částka 50, 100, 200 Kč, … bude to pro farnost velká, ba obrovská pomoc. Koncem roku Vám bude zaslané potvrzení o přijetí daru, které lze připojit k daňovému přiznání! Mnohokrát děkuji za pochopení a za všechny projevy přízně a podporu naší činnosti. Sám, bez cizí pomoci a bez peněz, bohužel nemohu nic dělat. S Vaší pomocí udělám všechno, na slávu Boha. Děkuji, děkuji, děkuji.

*************************************************************************************

Příležitost ke svátosti smíření je v naší farnosti vždy před nebo po bohoslužbách ve všední dny nebo kdykoliv na požádání.

Každou třetí neděli v měsíci po nedělní mši svaté ve Švihově nabízím setkání ve farní budově k prohlubování vztahů mezi námi.

Mše svatá je … - V sakristiích našich kostelů máme už nové kalendáře, a tak můžete objednávat mše sv. na další rok. Připomínám, že mše svatá sloužená s nějakým úmyslem není jen obyčejnou modlitbou.

Příležitost ke svátosti smíření je v naší farnosti vždy před nebo po bohoslužbách ve všední dny, nebo kdykoliv na požádání. V svatém týdnu až do středy (včetně) zpověď na faře ve Švihově až do 21:00 hod

Slavnost sv. Josefa19. března - mše svatá za všechny živé a zemřelé Josefy bude sloužena v Dolanech v 17:00 hodin.

Na Květnou neděli 24. března prosím o přinesení tradičních ratolestí, které posvětíme na památku slavného vjezdu Pána Ježíše do Jeruzaléma. Od 15:00 hodin veřejná křížová cesta v přírodě u Kydlin, začátek u prvního zastavení. Srdečně Vás zvu.

Pozor!!!30. března-změna času zimního na letní, změna hodin bohoslužeb na letní období. Posun ručiček z 2:00 na 3:00 hodiny.

Velký pátek je dnem přísného půstu! Nezapomínejme na tento způsob připojení se ke Kristu nesoucímu náš kříž! Sbírka na Svatou zemi.

Adorace Nejsvětější svátosti bude probíhat: v Zelený čtvrtekVelký pátek po večerních bohoslužbách do 23:00 hod, v Bílou sobotu od 9:00 – 18:00 hod.

Velikonoční bohoslužby

14:00

Měčín

14:00

Tradiční svěcení velikonočních pokrmů se uskuteční na začátku bohoslužeb na Boží hod velikonoční. V Boží hod velikonoční také zvu na posezení na faře od 16:00 hod.

Slavnost Zvěstování Páně8. dubna mše svatá sloužena v 18:00 hod. v hradní kapli ve Švihově. Srdečně zvu.

Náboženství pro mládež a děti naší farnosti a okolí proběhne 12. dubna od 19:00 hod a 13. dubna od 9:00 hod, 10. května od 19:00 hod a 11. května od 9:00 hod. na faře ve Švihově. Srdečně Vás zveme, P. Tomasz i S. Gonzaga.

Na májové pobožnosti v květnu Vás srdečně zvu do Švihova každou středu a pátek, do Dolan každé úterý, do Měčína ve čtvrtek a do Chudenic v sobotu před mší svatou.

Nezdice - mše sv. 7. dubna a 5. května od 14:00 hodin.