Farníček 5/2019-červenec/srpen

2. 7. 2019

ODPOČINEK A REKREACE MŮŽE BÝT:

* příležitostí k načerpání sil pro tělo i ducha
* časem pro lidi blízké: děti, partnery, stárnoucí rodiče, opuštěné přátele
* skvělou příležitostí, abychom zjistili, že i bez nás se svět ani nezhroutí, ani nezastaví
* příležitostí k obdivování Božího díla
* příležitostí k zamyšlení nad sebou samým
* příležitostí k pohledu na sebe a na život pod jiným zorným úhlem
* příležitostí k (pře)hodnocení zaběhaných životních cest
* obdobím, kdy máme dostatek času pro Boha

ODPOČINEK NEMÁ BÝT:

* dobou horečného pobíhání od města k městu, od památky k památce...
* časem pro horečné sbírání dojmů, kterými později ohromíme své přátele
* otrockou prací
* jiným výrazem pro lenost a zahálku

KRITÉRIUM DOBRÉHO ODPOČINKU

Po dobrém odpočinku se člověk vrací do svého běžného prostředí a do své práce posilněn, s chutí a radostí.

Bombastické prázdniny přeji Vám i sobě.

P. Tomasz

Poutní slavnost ke cti P. Marie Klatovské - hlavní program je připraven na sobotu 13. července. Přesný program najdete na nástěnce u kostela nebo na webu farnosti Klatovy.

Nedělní setkávání farníků a všechny ostatní aktivity budou znovu pokračovat v měsíci září.

Ve dnech 8. července - 26. července včetně se ruší všechny bohoslužby ve všední dny v naší farní oblasti z důvodu mé dovolené.

V Chudenicích nebudou mše sv. v sobotu, prosím o účast na mši sv. v neděli.

V neděli mše sv. ve farnosti jako obvykle. Za pochopení děkuji! V neděli 21. 7. 2019 bude v Dolanech mše sv. v 10:45 hod.

Poutní bohoslužby ke cti sv. Anny a sv. Jáchyma  budou slouženy:

27. července v Roupově v 14:00 hod;  ve Svrčovci v 16:00 hod.

28. července v Chudenicích: průvod v10:00 hod. od kostela, mše sv. v 10:45 hod. před kaplí sv. Anny u hřbitova.

Tento den se ruší všechny ostatní bohoslužby v naší farní oblasti.

Modlitební štafeta-ve dnech 4.- 10. srpna se modlíme za farnost Švihov. Ve farnosti mše sv. v neděli a každý všední den jako obvykle (výjimečně i v pondělí ve Švihově v 18:30). Velice prosím o hojnou účast farníků z celé farnosti na bohoslužbách a zapojení se do modliteb v rámci modlitební štafety při relikviích sv. Bartoloměje. Srdečně zvu a děkuji.

Svátek Proměnění Páně - 6. srpna - mše sv. v Dolanech v 18:00 hod. Srdečně zvu.

Poutní bohoslužba v hradní kapli Nanebevzetí P. Marie ve Švihově bude sloužena ve středu 14. srpna v 18:00 hod. Srdečně Vás zvu.

Slavnost Nanebevzetí Panny Marie15. srpna v 17:30 hod. mše sv. v Měčíně. Srdečně zvu.

V neděli 18. srpna bude při mši sv. sbírka na bohoslovce.

22. srpna 2018 - farní pouť ke sv. Janu Pavlu II. do Strážova autem, vlakem + pěšky z Nýrska, mše sv. v 18:00 hod. Srdečně zvu.

Poutní bohoslužba v Radkovicích u Měčína  bude sloužena v sobotu 31. srpna v 10:30  hod.