Farníček 5/2021

3. 7. 2021

Ludmilo, révo v půdě Čechz nebeských vinic štípená,

jsi vzorem pokolení všech,

své vlasti matko vznešená.

Jak plodný, ušlechtilý kmen,

milostí stále rozkvétáš,

palma tě zdobí s vavřínem,

ty věnec mučednictví máš.

Tys vnuka svého učila,

vedla ho cestou k nebesům,

tys světlem víry zářila

tomu, jejž čekal český trůn.

Ovečko tichá, bělostná,

své tělo v oběť vydáváš,

vždy Bohu věrná, nevinná,

svou smrtí víru pozvedáš.

K oltáři vedlas čeleď svou,

byla jsi matkou ubohých,

buď i nám stálou oporou,

záštitou mocnou věrných svých.

Ludmilo svatá, zpěvem svým

chválíme Boha s jásotem,

neboť tvým slavným vítězstvím

proslavil navždy českou zem.

Poutní slavnost ke cti P. Marie Klatovské - hlavní program je připraven na sobotu 10. července. Přesný program najdete na nástěnce u kostela nebo na webu farnosti Klatovy.

Nedělní setkávání farníků a všechny ostatní aktivity budou znovu pokračovat v měsíci září.

Slavnost sv. Cyrila a Metoděje -  mše sv. bude sloužena ve farním kostele ve Švihově 5. července v 10:00 hod.

Ve dnech 5. července - 24. července včetně se ruší všechny bohoslužby ve všední dny v naší farní oblasti z důvodu mé dovolené.

V Chudenicích nebudou mše sv. v sobotu celý červenec, prosím o účast na mši sv. v neděli.  V neděli mše sv. ve farnosti jako obvykle. Za pochopení děkuji!

V neděli 18. 7. 2019 bude v Dolanech mše sv. v 10:45 hod.

Poutní bohoslužby ke cti sv. Anny a sv. Jáchyma  budou slouženy:

31. července v Roupově v 14:00 hod;  ve Svrčovci v 16:00 hod.

1. srpna v Chudenicích: průvod v10:00 hod. od kostela, mše sv. v 10:45 hod. před kaplí sv. Anny u hřbitova.

Tento den se ruší všechny ostatní bohoslužby v naší farní oblasti.

Svátek Proměnění Páně - 6. srpna - mše sv. ve Švihově  v  7:30 hod. Srdečně zvu.

Ve dnech 9. srpna -14. srpna včetně se ruší všechny bohoslužby ve všední dny v naší farní oblasti z důvodu mé účasti na exerciciích. Mobil bude vypnutý.

Slavnost Nanebevzetí Panny Marie15. srpna - mše sv. jako obvykle, v Dolanech mše sv. v 10:45 hod.

V neděli 22. srpna bude při mši sv. sbírka na bohoslovce.

22. srpna - farní pouť ke sv. Janu Pavlu II. do Strážova autem, vlakem + pěšky z Nýrska, mše sv. v 18:00 hod. Srdečně zvu.

Poutní bohoslužba v Radkovicích u Měčína bude sloužena v sobotu 4. září v 10:30  hod.

Děkuji všem těm mnohým, kteří vydávali své síly při budování Božího království v naší farnosti. Přeji vám všem čas k odpočinku, čas k setkání s Bohem, s lidmi i se stopami Boží lásky a krásy ve světě kolem nás.

A nejen pro dobu prázdnin Vám vyprošuji hojnost Božího požehnání.

P. Tomasz

POZOR!!! MOHOU NASTAT ZMĚNY! BUDETE VČAS INFORMOVÁNI.