Volba synodních delegátů z farníků

7. 1. 2024

Vážení farníci,

Dnes, 7. ledna 2024, byla v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje otcem biskupem Tomášem Holubem za přítomnosti apoštolského nuncia Juda Thaddaea Okola slavnostně zahájena diecézní synoda.

I naše farnost se připojuje k této synodě.

Prvním společným milníkem na této synodní cestě je vybrat mezi námi kandidáty, z kterých bude následně volen synodní delegát farnosti.

Jeho hlavním úkolem bude provázet nás celým procesem synody.

• Bude naslouchat “Božímu lidu” farnosti a zprostředkovávat získané poznatky synodnímu týmu.

• Zároveň bude naši farnost reprezentovat na generálních shromážděních synody.

Výběr kandidátů ale má svá specifická pravidla:

• Navrhnout kandidáta může kdokoliv z farníků. • Kandidátů ve farnosti může být navrženo několik.

• Jako kandidát může být navržen kdokoliv z farnosti splňující základní podmínky:

- je plnoletý, tj. dosáhl 18 let

- a zpravidla se účastní slavení nedělní eucharistie v naší farnosti.

• Jako kandidát nemůže být navržen otec Tomáš - administrátor farnosti.

Návrhy kandidátů prosím předávejte během ledna koordinátorovi volby delegáta (případně otci Tomášovi - administrátorovi farnosti) formou:

• Email zprávy

• SMSkou nebo voláním na tel. číslo koordinátora

• osobně

Koordinátor volby pak každého kandidáta osloví a probere s ním otázky spojené s kandidaturou. Kandidát totiž s kandidaturou musí souhlasit, musí být ztotožněn s otázkami, které synoda přináší a musí projevit ochotu aktivně plnit úkoly, které na něj budou během synodální cesty kladeny.

Během února pak z navržených kandidátů bude v rámci naší farnosti volen delegát. Právo volit mají členové pastorační a ekonomické rady, moderátoři předchozích synodálních skupinek a případně členové synodálních skupinek, pokud je k tomu moderátoři přizvou.

Další podrobnosti o volbě synodního delegáta najdete na webových stránkách plzeňského biskupství (https://synoda.bip.cz/), na webových stránkách farnosti a na vývěskách.

Váš koordinátor volby synodního delegáta Zdeněk Sláma email: zdenek.slama@email.cz, tel. +420 602 760 668